poniedziałek, 30 grudnia 2013

Podsumowanie roku 2013!

źródło obrazka: www.tapetus.pl 

Cześć! 

Przyszedł czas na pierwsze podsumowanie. Chcę w skrócie na nowo przypomnieć Wam, co przez jedenaście miesięcy działo się (bloga założyłam w lutym!) na Wydeptuję własne ścieżki. Gdzie zaszliśmy? ;)

Czas przyznać nagrody Wydeptuję własne ścieżki! Uwaga zaraz nastąpi ogłoszenie wyników. Fanfary proszę. Tam ta ra dam! :)

 źródło obrazka: spwlodzice.pl

Książki
Zrecenzowałam dla Was 41 książek.  Wśród nich pojawiły się takie, które mnie zachwyciły i na długo zostały w mojej głowie - ich treść nie mogła ostygnąć, buzowała jak gorąca, tętniąca krew. Czytam w wersji papierowej, ale również słucham audiobooków. Z wszystkich książek, które przeczytałam na podium 2013 roku znalazły się:

1. "Lektor" Bernhard Schlink
2. "Chimeryczny lokator" Roland Topor

Filmy
Na blogu zamieściłam 14 recenzji filmów, które powstawały w różnym okresie czasu. Niektóre z nich mają ponad 40 lat, a niektóre wykonane zostały najnowszą techniką. W kategorii "film" oprócz nazwijmy to tradycyjnych, znalazł się również spektakl teatralny, animacja i film krótkometrażowy. Kto stanął na podium 2013 w tej kategorii?

1. "Cyrk motyli" reż. Joshua Weigel
2. "Gran Torino" reż. Clint Eastwood
3. "John Q" reż. Nick Cassavetes

Jesteście zaskoczeni moim wyborem, a może zgadzacie się z nim? Co na Was zrobiło największe wrażenie, jakie podium Wy byście stworzyli? ;)

Wywiady
Na blogu mogliście poznać bliżej 10 pisarzy. Wśród nich znaleźli się Graham Masterton, Marta Fox, Magdalena Zimniak, Izabela Szolc, Agnieszka Krawczyk, Ignacy Karpowicz, Zygmunt Miłoszewski, Krzysztof Piskorski, Nina Reichter, Andrzej Ziemiański. Wywiady z nimi były dość zróżnicowane - nie zawsze składały się z wielu pytań i wielu interesujących odpowiedzi. Czasem były intrygujące, a autorzy wykazywali się poczuciem humoru i pozytywnym nastawieniem do życia.

Spojrzenie na świat...
Jeżeli śledziliście Wydeptuję własne ścieżki to wiecie, że nieregularnie zamieszczałam notki, w których komentowałam aktualne wydarzenia lub przekazywałam Wam moje refleksje - napisałam o aborcji, o Środzie Popielcowej, o abdykującym papieżu, o aborcji po narodzinach, o Dniu Ziemi, o akcji społecznej, w którą angażują się sławne osoby i próbują przez 5 dni przeżyć za 7,5$, o tym jak kobiety widzą siebie, a jakie naprawdę są, o stereotypach, o Wisławie Szymborskiej i kondycji książek dla dzieci.

Postanowienia!
Gdy zbliża się koniec roku, a zwłaszcza na początku nowego, wiele osób robi noworoczne postanowienia. Wydeptuję własne ścieżki też takie ma i już niedługo Was zaskoczy! Kilka miesięcy temu pojawił się na blogu cykl cytatów, wkrótce spodziewajcie się następnego - muzycznego. 

Kilka słów...
Kto by pomyślał, że Wydeptuję własne ścieżki ma już 11 miesięcy? Strasznie szybko minął mi ten czas. Dziękuję Wam za to, że jesteście, bo choć opisuję na blogu swoje pasje, bez Was nie miałoby to sensu. Uwierzcie - każdy Wasz komentarz i każdy nowy obserwator to uśmiech na mojej twarzy. Dzięki! ;)

Co sądzicie o Wydeptuję własne ścieżki? Czy się zmieniło? Czy z biegiem czasu jest tu ciekawiej a może odwrotnie? Co myślicie? ;)

 źródło obrazka: www.balony-torun.pl

P.S. Zrobiłam to podsumowanie trochę wcześniej niż planowałam, bo w Sylwestra będę się o tej porze, mam nadzieję, dobrze bawić. Życzę Wam świetnej zabawy i do zobaczenia w przyszłym roku!

Em.

2 komentarze: