piątek, 19 kwietnia 2013

Wywiad z Grahamem Mastertonem

 źródło zdjęcia: http://www.dziennikpolski24.pl

Graham Masterton to brytyjski pisarz urodzony w Edynburgu. Tak na marginesie powiem Wam, że zawsze fascynował mnie organizowany w tym mieście festiwal. Niestety, póki co, nie miałam okazji zobaczyć tego wydarzenia kulturalnego na własne oczy, z bliska. Może kiedyś?

Wróćmy do tematu. Biografia Mastertona jest naprawdę bardzo ciekawa. Zaczynał pracę jako dziennikarz w magazynach dla panów. Pracował w gazetach „Mayfair” oraz „Penthouse”, które są typowymi pismami dla mężczyzn. Znajdują się w nich roznegliżowane kobiety, luksusowe samochody. Z drugiej jednak strony np. w „Mayfair” pojawiały się również poważne artykuły dotyczące np. historii wojskowej. Masterton teraz tworzy horrory. Kiedyś pisał poradniki seksualne. Jego najpopularniejsze książki to cykl "Magia seksu" oraz horror pt. "Manitou". A więc zajmował się prawie wszystkim.

Portal lubimyczytac.pl zorganizował akcję, w której użytkownicy serwisu mogli zadać autorowi pytania. Ponieważ Masterton w mojej opinii jest bardzo interesującą postacią spróbowałam. Niestety nie wszystkie nurtujące mnie pojawiły się w wywiadzie. Bardzo żałuję, że autor nie odpowiedział na pytanie: "Pracował Pan jako dziennikarz w „Crawley Observer”. Jak kształcił Pan swój warsztat? Dla mnie jako przyszłej dziennikarki ważne jest to, by poznać Pana sposób na to jak spowodować, by czytelnik po kilku zdaniach nie przerzucił strony? Jak walczyć o jego uwagę? Pisanie to przecież nieustanna walka".

Zamieszczam tutaj wywiad-wideo z Grahamem Mastertonem. Obejrzyjcie - rozmowa jest naprawdę dobra! Masterton pokazuje zupełnie inne oblicze niż znałam dotychczas! ;)


Moje pytanie pojawia się w 17:18 minucie. Brzmi:   
"W „Dziecku ciemności” napisał Pan: „Każdy z nas musi mieć miejsce, gdzie czuje się ciągle jak dziecko, gdzie może zachowywać się jak dziecko.” Czy ma Pan takie miejsce? A może bardziej filozoficzne pytanie: czy odnalazł Pan swoje miejsce na świecie? Czy będzie to jak kiedyś Irlandia, jak obecnie Anglia, czy może Polska? Co powodowało Pana przeprowadzki? Czy było to spowodowane niechęcią do miejsc, w których Pan mieszkał, czy potrzebą zwiedzania świata?". 
Cieszę się bardzo, że zostało zadane, zwłaszcza, dlatego że autor udzielił na nie wyczerpującej odpowiedzi.

Jak Wam się podoba wywiad? Czytaliście książki tego autora? Po obejrzeniu tej rozmowy przeczytacie, czy będzie woleli unikać pozycji Mastertona? ;)

Em.

3 komentarze:

  1. W sumie nie czytałam nic tego autora (tzn miałam jedną książkę ale nie dotarłam do końca) także myślę, że na razie dam sobie z nim spokój ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zadałaś bardzo ciekawe pytanie!:)
    Jego książki czytam sporadycznie. Ostatnio nawet spodobali mi się "Aniołowie chaosu" - dobra sensacja.

    OdpowiedzUsuń