czwartek, 31 lipca 2014

Cykl muzyczny #7

źródło obrazka: http://zs1goworowo.pl/

Piosenka miesiąca - James Arthur "Impossible"
James Arthur to piosenkarz, o którym zrobiło się głośno po wykonaniu utworu "Impossible". Mało kto wie jednak, że ta piosenka to tylko przeróbka utworu, który wcześniej został wykonany przez zespół Shontelle. James Arthur wygrał jedną z edycji w amerykańskim X Factor i to właśnie z "Impossible" zaczęła się jego światowa kariera!


Odkrycie miesiąca - Perfect "Wszystko ma swój czas"
Kolejny przebój Perfectu! Wyjątkowy głos Markowskiego i wydawać by się mogło prosty, a jednak bardzo trafny tekst Jacka Cygana to mieszanka wybuchowa! I choć ta piosenka miała swoją premierę kilka miesięcy temu, dopiero teraz do mnie dotarła!

 

Rozczarowanie - Clean Bandit (feat. Sharna Bass) "Extraordinary"
Denerwujący głos wokalistki sprawia, że z trudem wysłuchałam tej piosenki po raz pierwszy i mam nadzieję, że ostatni. Tekst to raczej tekścik - jakich wiele. Nie ma w tej piosence nic "Extraordinary".


Powrót do dawnych lat - Sunrise Avenue "Fairytale Gone Bad"
Sunrise Avenue to fiński zespół założony 12 lat temu. Ich chyba największy, ale nie jedyny, przebój to "Fairytale gone bad". Pamiętam, że jako mała dziewczynka zasłuchiwałam się w piosenkach tego zespołu i  od tego momentu zaczęła się moja przygoda z Sunrise Avenue, która zresztą trwa do dziś.


Wspomnienie Artysty - Amy Winehouse "Back To Black"
Od śmierci Amy Winehouse minęły w lipcu 3 lata. To wielka Artystka, o której talencie nie muszę mówić - on broni się sam. Szkoda, że zatraciła się i nie odnalazła bądź nie zdążyła odnaleźć właściwej drogi. "Back to black" ma w tym kontekście wymowny tekst i teledysk.


Em.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz