poniedziałek, 30 czerwca 2014

Cykl muzyczny #6

 
źródło obrazka: http://zs1goworowo.pl/

Piosenka miesiąca - Justin Timberlake "Cry me a river"
"Cry me a river" to utwór pochodzący z debiutanckiej płyty Justina Timberlake "Justified". Piosenka ta została poświęcona związkowi wokalisty z Britney Spears. Za "Cry me a river" w 2004 roku Timberlake dostał nagrodę Grammy za najlepszy męski występ pop. Mimo, że utwór ma już 10 lat, co jakiś czas do niego wracam.

 

Odkrycie miesiąca - Elaiza "Is it right"
"Is it right" to bardzo klimatyczny utwór grupy Elaiza. Wokalistką jest 22letnia Elżbieta Steinmetz mająca polsko - ukraińskie korzenie. Zespół ma na koncie już pierwszy przebój. Utwór "Is it right" promuje album Elaizy pt. "Gallery". A refren wspomnianej piosenki już po pierwszym przesłuchaniu wpada w ucho.


Rozczarowanie - Ewelina Lisowska "We mgle"
Ewelina Lisowska to piosenkarka, która zaprezentowała swoje umiejętności w jednym z telewizyjnych talent show. Choć nie wygrała programu, wykorzystała swoją szansę i tworzy. Do mnie ta twórczość jednak zupełnie nie przemawia. Mam wrażenie, że poszczególne utwory są do siebie podobne, a najnowszy "We mgle" charakteryzuje się nieciekawym tekstem i nijaką muzyką.


Powrót do dawnych lat - Pudelsi "Dawna dziewczyno"
"Dawna dziewczyno" to utwór Pudelsów z czasów, w których wokalistą tego zespołu był Maciej Maleńczuk. Choć jest to bardzo kontrowersyjny człowiek, z którym często się nie zgadzam, muszę przyznać, że gdy słucham wykonywanych przez Maleńczuka utworów, mam wrażenie, że opowiada on ważną historię, a nie odśpiewuje po raz enty zlepek nic nie znaczących słów.


Wspomnienie Artysty - Michael Jackson "Black or white"
25 czerwca 2009 roku zmarł Król Popu - Michael Jackson. Choć jego życie było zagadkowe, jedno jest pewne - był niepodważalnie wielkim, prawdziwym Artystą. Na wspomnienie Jacksona wybrałam piosenkę, którą chyba wszyscy znają - "Black or white" - świetny utwór z ponadczasowym przesłaniem. Aż trudno uwierzyć, że minęło już 5 lat!


A Wy, czego słuchaliście w czerwcu?

Em.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz