niedziela, 31 sierpnia 2014

Cykl muzyczny #8

źródło obrazka: http://zs1goworowo.pl/

Piosenka miesiąca - LemOn "Scarlett"
Propozycje zespołu LemOn pojawiały się już w muzycznych zestawieniach miesiąca. Czas na kolejną z nich - "Scarlett"! Tekst jest, jak zwykle, zaskakująco trafny, a sposób śpiewania Igora Herbuta sprawia, że po dodaniu do danego wersu kolejnych słów zmieniają one znaczenie. Świetna robota! Jedyny minus to dość zwyczajny teledysk...


Odkrycie miesiąca - Kasia Popowska "Przyjdzie taki dzień"
"Przyjdzie taki dzień" to typowy wakacyjny hit - lekki, łatwy i przyjemny! Ciekawe czy Kasia Popowska powróci niedługo z kolejnym przebojem? Powodzenia!


Rozczarowanie - Pharrell Williams "Come Get It Bae" (feat. Miley Cyrus)

Chociaż uważam, że utwór "Come Get It Bae" jest całkiem niezły, w porównaniu do przeboju "Happy", wypada blado. No cóż, nie wszystko może stać się hitem śpiewanym na całym świecie!


Powrót do dawnych lat -  Flipsyde "Happy Birthday" (feat. Piper)
Chyba każdy zna "Happy Birthday" Flipsyde (feat. Piper) wydany w 2005 roku. Wielu słucha tego utworu jako kolejnego hitu, który wpada w ucho. Jednak ta piosenka ma bardzo wyraziste przesłanie jakich, tak naprawdę, ze świecą szukać we współcześnie tworzonej muzyce! Jest to opowieść o mężczyźnie, który stracił dziecko, bo zgodził się na aborcję. Po decyzji i wielu przemyśleniach żałuje tego, co zrobił, ale nie da się przecież wyciszyć głośnych wyrzutów sumienia... Tytuł piosenki daje do myślenia.


Wspomnienie Artysty - The Police "Every Breath You Take"
Od chwili wydania płyty "Synchronicity" zespołu The Police minęło już 31 lat. Największym przebojem wspomnianego krążka stał się utwór "Every Breath You Take". Jak wielkim sukcesem okazała się, zarówno cała płyta jak również ten przebój, może świadczyć fakt, że "Every Breath You Take" nadal jest częstym gościem na wielu listach przebojów!


Em.

1 komentarz:

  1. Mi od Pharrella piosenka się podoba, ale każdy ma inny gust :) Rozumiem

    OdpowiedzUsuń