środa, 30 kwietnia 2014

Cykl muzyczny #4

 
źródło obrazka: http://zs1goworowo.pl/

Piosenka miesiąca - Firebirds "Serce rozbitkiem jest" 
W moim życiu wydarzyła się Wielka Awaria. Nie powiem nic więcej oprócz tego, że ta piosenka uśmierza choć trochę ból, bo jest związana z bardzo bliską mi Osobą.


Odkrycie miesiąca - Grzegorz Hyży & TABB "Na chwilę"
Rzadko kiedy udaje się zrobić karierę osobom, które zgłaszają się do różnego rodzaju talent show. Oczywiście istnieją wyjątki. Jednak zazwyczaj nawet wygrana niczego nie gwarantuje. Częściej to właśnie nie zwycięscy, a programowi przegrani osiągają w przyszłości mniejszy lub większy sukces. Tym razem kolej na Grzegorza Hyży, który brał udział w "X Factor". Właśnie wkracza na rynek muzyczny z własną piosenką. Nie jest to wybitna kompozycja, ale nie ukrywam, że wpada w ucho.


Rozczarowanie - Indila "Dernière Danse"
Co jakiś czas słucham "Listy Przebojów Radia Zet". Byłam bardzo zaskoczona piosenką, która znalazła się na pierwszym miejscu w jednym wydaniu. Posłuchałam jej raz, potem kolejny, przeczytałam tłumaczenie tekstu i tylko utwierdzałam się w przekonaniu, że ta piosenka to nie mój muzyczny klimat. 3 minuty i 34 sekundy słuchania były dla mnie prawdziwą udręką.


Powrót do dawnych lat - Mattafix "Big City Life"
"Big city life" to przebój grupy Mattafix z 2005 roku. Przez jakiś czas zupełnie o nim zapomniałam. Nieskomplikowany rytm, ale za to oryginalny wokal i interesujący tekst o "miejskim więzieniu" sprawia, że to piosenka, która będzie do mnie wracać i wracać.


Wspomnienie Artystów - Nirvana "Where did you sleep last night"
5 kwietnia 2014 roku minęło 20 lat od samobójczej śmierci Kurta Cobaina. Zespół Nirvana ma na swoim koncie wiele hitów między innymi "Smells Like Teen Spirit", "Rape me", czy "Where did you sleep last night". Szkoda, że wielcy Artyści, Artyści z takim talentem jakim obdarzony został Kurt Cobain, odchodzą tak szybko i w takich okolicznościach.


A Wy, czego słuchaliście w kwietniu?

Em.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz