niedziela, 30 listopada 2014

Cykl muzyczny #10

źródło obrazka: http://zs1goworowo.pl/

Piosenka miesiąca - Magic "Rude"
"Rude" to debiutancki singiel zespołu Magic. Historia opowiedziana przez grającą muzykę reggae grupę, przedstawia sytuację mężczyzny, który ubiega się o rękę dziewczyny, ale jej ojciec nie zgadza się na ich związek. Trochę banalna historia, ale osadzona w odpowiadającym mi klimacie muzycznym. Oglądając teledysk mam wrażenie, że wyszedł dość zabawnie, ale czy taki był cel? ;)

Odkrycie miesiąca - Ania Iwanek, Pati Sokół (feat. Piotr Cugowski) "Miasto"
"Miasto" to utwór, który został nagrany do filmu Jana Komasy "Miasto 44". I to właśnie dlatego piosenka jest przejmująca. Tekst jest o miłości, niby nie skomplikowany, ale historia, która dzieje się niejako tuż za bohaterami sprawia, że ten utwór jest naprawdę wyjątkowy.


Powrót do dawnych lat - Dido "Life for rent"
"Life for rent" to piosenka z trzeciego albumu solowego brytyjskiej wokalistki Dido. Krążek został wydany w 2003 roku. Piosenka "Life for rest" wciąż jest aktualna. Opowiada o poszukiwaniu własnego miejsca na świecie.


Wspomnienie Artysty - Freddie Mercury "Living on my own"
24 listopada 1991 roku zmarł Freddie Mercury - Artysta, którego znają wszystkie pokolenia. Nie będę wymieniać największych przebojów Queen, bo zabrakłoby na nie miejsca. No cóż... Wielcy Artyści często odchodzą zbyt wcześnie... Freddie Mercury powiedział kiedyś: "Możesz być kochany przez wszystkich, ale mimo to być bardzo samotnym."


Em.

1 komentarz: